Loading

  Весільні обряди українського народу різноманітні і цікаві. Вони можуть відрізнятися в залежності від регіону, де народилися та проживають молодята, але, все ж таки, мають ряд спільних рис. Жодне українське весілля не проходить без музик та традиційних весільних пісень, які прикрашають святкування.

  Торг з братом


  На шляху жениха встає брат нареченої і зав'язується розмова приблизно наступного змісту:
  - Навіщо ти тут стоїш?
  - Я бережу сестру мою.
  - Вона не твоя, а наша.
  - А чим доведете?
  Дуже цікаво послухати, ніж наречений буде аргументувати свою заяву. Він може пояснювати, що він збирається з нею одружитися, що він її любить і так далі, але брат не повинен відразу здаватися і погоджуватися з нареченим. Замість цього він може запитувати думку у гостей:
  Ну що, переконливо?
  Найчастіше гості кричать, що цього мало, хай ще раз спробує пояснити. Добре, якщо наречений здогадається сказати, що наречена належить йому тому, що вони один одного люблять (тобто не тільки він її, але і вона його!). Тоді брат здається і вимовляє:
  Ну, якщо вона ваша, то заплатите мені викуп.
  Брат нареченої не йде до тих пір, поки жених або його друзі не заплатять викуп.
  Весілля не як у всіх
  Недавно ми з улюбленим побували в друзів на весіллі. Біле плаття нареченої, чорний костюм нареченого, покладання квітів до пам'ятника, де вже знемагають, очікуючи черги, ще кілька пар, «виїзд на природу», «викуп нареченої», «крадіжка нареченої», столи буквою «П» (інших букв алфавіту ні, чи що?!), надривні веселощі тамади, багаторазові обходи гостей з підношеннями (простіше говорячи, вимагання), двозначні частівки, непристойні натяки нетверезих і дуже далеких родичів, втомлені особи молодих... «У нас усе буде інакше!» - твердо вирішили ми.

  Ідея: організувати весілля на повітрі. Якщо на вашому весіллі буде мало гостей, і ви хочете провести її на повітрі, то раджу провести весілля за оригінальним сценарієм весілля «Повітряна феєрія». Такий варіант весілля чудово підійде для молодят, у яких мало запрошених гостей, і для молодят, у яких була неторжественная реєстрація шлюбу.
  Ідея: організувати весілля в стилі венеціанського карнавалу. Якщо ви хочете відсвяткувати своє весілля з шиком, розкішшю і нестримним веселощами, то проведіть її за сценарієм першого дня весілля «Весілля в стилі венеціанського карнавалу». Таку весілля не забуде ніхто!
  Ідея: провести весілля на полянці. Якщо ви любите природу і у вас буде не дуже багато гостей, то ви можете провести весілля за сценарієм першого дня весілля «Туристи теж одружуються». Ви тільки собі уявіть: природа, свіже повітря, багаття і ви. Ну, це не щастя?
  Весілля «На воді» (сценарій оригінальною весілля)Идея: провести свадьбу на воде, например, на теплоходе или плоту. Сегодня молодежь стремится провести свадьбу, которая бы не напоминала миллионы других торжеств, без стандартных конкурсов и сюжетов. Что ж предлагаем вам сценарий оригинальной свадьбы «На воде», который, не скроем, организовать будет немного сложнее, но и результат превзойдет все ожидания. Так что если вы откровенно смелы, милости просим. Только помните, что юридически регистрация на борту судна является не действительной, зато провести празднование свадьбы вам никто не запрещает.


  Ідея: дати старт молодятам в сімейне життя. Якщо ви хочете незвично провести своє весілля і стартувати в нове життя зі своїм милим, коханим і єдиним, то проведіть весілля за прикольно сценарієм весілля «Стартуємо».


  Ідея: продати нареченому красивий квіточку - квіточка наречену. Якщо ви хочете провести викуп незвично, то проведіть його за сценарієм незвичайного викупу «Квітковий викуп». На охорону нареченої встануть квіти, і щоб пройти до нареченої, жених повинен буде пройти всі конкурси з гідністю.

  Українські весільні обряди

  Осінь, як кажуть, – пора весіль. Пишний український весільний обряд ще добре зберігається в пам’яті старших людей, однак усе менше чути на весіллях традиційних пісень, все частіше замість старшого боярина весіллям керує найманий за гроші. Утім із того часу, як наші далекі пращури перестали “умикаті собіє жон”, попри пропаганду “вільного кохання” й громадянських шлюбів, попри постійні звинувачення у “відсталості”, шлюб і весілля для більшості наших співгромадян залишаються бажаним ритуалом, а для декого й таїнством.

  Недарма кажуть: “грати весілля”, адже шлюбний ритуал – це своєрідна народна драма з відповідними піснями, приспівками й примовками. Якщо сьогодні весілля справляють упродовж одного дня (як правило, вихідного), то ще зовсім недавно його гуляли цілий тиждень:

  П’ятниця – починальниця,
  Субота – коровайниця,
  Неділя – вінчальниця,
  В понеділок – їсти та пити,
  У середу – похмелятися,
  А в четвер після обіду
  Та й додому поїду.

  Власне весіллю передували такі дійства, як вивідини й сватання. Щоб не “дістати гарбуза” (“потягти ковша”, “облизати макогона”), хтось із найближчої рідні хлопця нібито випадково заходив до батьків дівчини й намагався дізнатися про шанси їхнього претендента на її руку і серце. У ХХ столітті сватання найчастіше відбувалося вже за домовленістю молодих людей.

  Сватати дівчину молодий ішов зі сватами: батьком і близькими родичами – шанованими одруженими чоловіками. Взявши хліб і палиці, приходили вони до хати дівчини. За старшого старосту, як правило, вибирали гострого на язик і дотепного чоловіка, який умів артистично виголосити традиційну промову про мисливців, які побачили на снігу слід куниці-красної дівиці (центральні регіони України), або приходили торгувати теличку (Гуцульщина), або напитували собі “прачки та швачки” (Полтавщина). Дівчина, яку обов’язково запрошували до хати, мала при цьому сором’язливо стояти і колупати піч. На знак згоди вона розрізала принесений хліб зі словами: “Ріжу цю хлібину, а ви мене прийміть як свою дитину” (Харківщина) і подавала старостам рушника на хлібі. Приймаючи дар, старости кланялися і промовляли: “Спасибі й дівчині, що рано вставала, тонко пряла і хороші рушники придбала” (Полтавщина).

  Весілля в саду

   

  Одна з найромантичніших та найкрасивіших тем – це проведення весільної церемонії у саду. Навіть в тому випадку, коли провести весілля на свіжому повітрі по ряду причин неможливо, то таку романтичну обстановку можна створити в приміщенні. Таке весілля можна провести в розкішному садку якогось елітного приватного клубу, на пагорбі в сільській місцевості в садочку з дикими квітами та виноградниками, або в саду старого історичного замку, які ще місцями збереглися. Не має значення, в якому місці буде проводитися весілля, елегантність та романтика нададуть особливого шарму такій події.

  При виборі місця проведення такого весілля в значній мірі залежатиме від розміру вашого бюджету, кількості запрошених вами гостей, наявності стоянок для автотранспорту, та можливості доступності до місця проведення весільної церемонії. В наш час існує достатня кількість місць , які вже традиційно використовуються для проведення таких весіль, це є клуби, музеї, та історичні споруди, які вже пристосовані для проведення для організації урочистих подій і забезпечені всім необхідним. Якщо ж ви вирішили провести весілля біля свого будинку, або на місцевості подалі від міського шуму, то організація всіх заходів повністю залежатиме тільки від вас.

  Сама природа є прикрасою для весілля в саду, бо сам сад є красивим декором і сам створює прекрасну гамму кольорів. Якщо місце, де ви зібралися проводити весілля не дуже привабливе , тоді вам доведеться самостійно займатися рядом підготовчих робіт для гарного оформлення такого місця, а саме: підготувати прохід для весільного кортежу, підготовити місце для весільної церемонії, розставити стільці для гостей, розмістити намети та святкові столи, а також влаштувати танцювальну площадку.

  Сценарії проведення весіль. Вибір весільного сценарію


  Що вдає із себе сценарій весілля? Хто пише весільні сценарії? І чи можуть бути розіграні сценарії весільних конкурсів і сценарій викупу нареченої точно відповідно до ваших очікуванням і на радість усім гостям?

  Як відомо, навіть самий геніальний сценарій не зможе бути втілений без такої ж геніальної гри "акторів" і без такого ж геніального "режисера". На весіллі, всі гості - актори, а ведучий тамада - режисер. Тому успіх реалізації сценарію весілля в більшій мірі залежить від гостей і тамади. Останній найчастіше і виступає автором весільного сценарію.  Хороший сценарій весілля повинен бути розрахований на кількість яких запрошують на весілля гостей і на місце або місця проведення весільного бенкету, а також сезон року і формат самого торжества. Від цього залежить присутність в сценарії тих чи інших конкурсів. Не менш важливо враховувати національні особливості як молодої пари, так і гостей. Адже далеко не всі весільні конкурси однаково можуть бути сприйняті в тій або іншій культурі, тоді як мета весільного сценарію - зробити свято незабутнім і позитивним для всіх гостей.  Bookmark and Share

  Ну що ж, а тепер від теорії до практики.
  Сценарії весіль
  Початок весілля.
  Попри все розмаїття весільних звичаїв, початок застольної частини завжди однаковий.
  Після церемонії зустрічі батьками наступає момент, коли молодят можуть привітати і всі гості. Якщо зустріч відбувалася на вулиці – молодят потрібно завести до залу, де вже стоїть спеціально відведений для цього столик. Якщо зустріч відбувалася всередині приміщення – молоді займають місця батьків за столиком, за яким ті їх зустрічали. Зрештою, може бути й окремий стіл для вітань, але в такому випадку до непристойності зростає кількість переходів молодих і гостей за ними.
Хмара тегів весілля, Весільні зачіски, Весільні подарунки, Весільні подорожі, Весільні тости, Весільний одяг, веселі тости, Випускний бал, дні народження, жіночий тост, Квіти та дизайн, кейтерінг, короваї, Кортеж, лімузини, Львів, Львівська область, музика, новини, новини весільні, новорічні тости, Організація заходів, поздоровлення на весілля, Прикраси та аксесуари, програма, Ресторани, Салони краси, свадьба, святкові тости, Тамада, тост у віршах, тост-вітання, тости, тости для весілля, тости українською, українські тости, фотограф, фотозйомка, чоловічий тост

Показати усі теги